Potrzebujesz pomocy/porady?

Tel.: +48 22 638 65 05 (24h/dobę)

Zakład pogrzebowy Warszawa

Usługi Pogrzebowe świadczymy całodobowo

Warszawa (Cm. Wojskowy Powązki)

Ul. Ostrowiecka 10a
Tel.: +48 22 425 43 36 (24h/dobę)
Telefon komórkowy
602-390-231 (24h/dobę)

*

*

*

zakład pogrzebowy warszawa
*

O firmie

Nasza historia


W 1933 roku dziadek dzisiejszych właścicieli Zakładu Pogrzebowego „TREN” – Aleksy Jan Wiktorowicz - rozpoczął w Warszawie produkcję trumien. Po krótkim czasie zajął się także kompleksową obsługą pogrzebów. W ten sposób powstała rodzinna firma Usług Pogrzebowych, prowadzona przez założyciela oraz pięcioro jego dzieci. Siedziba zakładu znajdowała się przy ulicy Wołyńskiej (dzisiejszej Dzikiej) w Warszawie.

Po wybuchu drugiej wojny światowej i utworzeniu na terenie Muranowa getta, właściciele zmuszeni byli przenieść firmę na warszawskie Powązki. Zakład znajdujący się przy ulicy Młocińskiej funkcjonował aż do wysiedlenia ludności Warszawy w 1944 roku.

Po zakończeniu wojny i powrocie w 1945 roku z obozu pracy w Niemczech rodzina Wiktorowiczów wznowiła działalność. Jednak w 1947 roku, ówczesne władze komunistyczne odebrały zakład właścicielom. Ci z kolei rozpoczęli pracę w ówczesnym Miejskim Zakładzie Pogrzebowym.


W 1996 roku rodzina Wiktorowiczów, korzystając z bogatego doświadczenia, zdecydowała się kontynuować zapoczątkowaną przed wojną działalność w branży pogrzebowej. W związku z tym, wnuczęta założyciela pierwszego zakładu - Krzysztof Wiktorowicz i Alina Korczak wraz z mężem Mirosławem Korczakiem – utworzyli Zakład Pogrzebowy „TREN”. W reaktywacji rodzinnej firmy aktywnie uczestniczył Eugeniusz Wiktorowicz – syn pierwszego założyciela zakładu, który wraz z ojcem prowadził firmę od początku jej istnienia aż do 1947 roku. Od stycznia 2009 roku jedynymi właścicielami zakładu są Alina i Mirosław Korczak.

Ostatnie 14 lat upłynęło pod znakiem dynamicznego rozwoju firmy, dostosowywaniu usług do potrzeb klientów oraz budowaniu zaufania opartego na wieloletnim doświadczeniu. Dziś Zakład Pogrzebowy „TREN” oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie, włącznie ze sprowadzaniem zwłok z zagranicy. Klienci Zakładu Pogrzebowego „TREN” mają także zapewnione pełne doradztwo formalno – prawne dotyczące organizacji pochówku. Głównym terenem działalności naszego zakładu pogrzebowego jest Warszawa i okolice.