Oprawa muzyczna pogrzebu

Oprawa muzyczna jest bardzo istotnym elementem ceremonii pogrzebowej, dlatego wiele osób się na nią decyduje. Wzruszająca muzyka z reguły towarzyszy w trakcie uroczystości organizowanych przez zakład pogrzebowy TREN. Istnieje wiele repertuarów muzycznych, które można wybrać przy ostatnim pożegnaniu. Coraz więcej rodzin decyduje się na skorzystanie z oprawy muzycznej, aby nadać uroczystości stylu podniosłego i, żeby wprawić się chociaż w chwilę zadumy.

Muzyka na uroczystość może zostać wybrana przez rodzinę zmarłego lub może być ona związana z ostatnią wolą zmarłego.

Muzyka Na Pogrzebie Tren
Muzyka Na Pogrzebie Wyznaniowym Tren

Muzyka na pogrzebie wyznaniowym

Decydując się na oprawę muzyczną podczas pogrzebu tradycyjnego może ona wybrzmiewać w stylu klasycznym lub jest dedykowana bezpośrednio ostatniej woli zmarłego. Podczas pogrzebów religijnych, wybór oprawy muzycznej jest narzucony odgórnie przez prawo kościelne. Wszystkie utwory są pieśniami pogrzebowymi, dopuszczalne jest tylko towarzystwo trąbek, skrzypiec oraz innych instrumentów muzycznych.

Zazwyczaj podczas mszy pogrzebowej utwory muzyczne grane są na organach, większość kościołów posiada swój własny repertuar muzyczny, więc nie trzeba się martwić o ciszę w kościele. Jeśli organy nie odpowiadają rodzinie istnieje możliwość wybrania innej oprawy muzycznej. Najczęściej rodziny decydujący się na pogrzeb z trąbką, która nadaje uroczysty i podniosły charakter. Rzadziej wybieraną oprawą muzyczną, ale z pewnością nadającą wyjątkowo wzruszającego klimatu są skrzypce, wiolonczela lub flet.

Muzyka na pogrzebie świeckim

Organizując pogrzeb świecki istnieje większa swoboda i dowolność jeśli chodzi o wybranie repertuaru muzycznego, oprawa na pogrzebach świeckich może zawierać elementy muzyki klasycznej, utwory skłaniające do świadomej refleksji, mogą to być również utwory, którym towarzyszą elementy różnego typu instrumentów oraz związane z ostatnim życzeniem zmarłego.

Istnieje możliwość wybrania również muzyki na żywo, którą grają uzdolnieni i profesjonalni muzycy. Takie rozwiązanie często jest wybierane przez rodzinę zmarłego, który miał określone zainteresowania lub taką ostatnią wolę.

W tak profesjonalnych zakładach pogrzebowych jak Tren z Warszawskiego Bemowa istnieje również możliwość skorzystania z odtwarzacza z nagłośnieniem, dzięki któremu można puścić dowolną melodię.

Wybór oprawy muzycznej jest indywidualnym wyborem rodziny lub ostatniej woli zmarłego, dzięki możliwościom i profesjonalizmowi zakładu pogrzebowego Tren, rodzina może skorzystać ze spersonalizowanych oczekiwań. Więcej informacji przedstawimy rodzinom w naszym biurze.

Muzyka Na Pogrzeb świecki Tren Warszawa