Pogrzeby wyznaniowe

W Polsce uroczystości o charakterze wyznaniowym są najczęściej spotykaną formą pogrzebu. Ogromną większość stanowią te związane z religią katolicką, ale – w zależności m.in. od regionu kraju – są to pogrzeby innych wyznań, żeby wymienić choćby prawosławne czy też protestanckie.

Pogrzeby wyznaniowe to uroczystości, których przebieg określony jest odpowiednimi przepisami i rytuałami. Ceremoniom tym przewodniczy osoba duchowna reprezentująca dany obrządek. Zazwyczaj odbywa się kilka tzw. stacji pogrzebu celebrowanych w kilku miejscach: w kościele lub kaplicy cmentarnej, kondukt pogrzebowy oraz obrzędy związane ściśle ze złożeniem trumny lub urny do grobu.

Zakład Pogrzebowy Tren zawsze angażuje się z dbałością o szczegóły w organizację pogrzebów wyznaniowych. Czerpiąc z bogatego wieloletniego doświadczenia nie tylko troszczymy się o sam przebieg ceremonii, ale także dbamy o różnorodne akcesoria pogrzebowe i inne elementy związane z danym wyznaniem. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju krzyże, tabliczki na krzyż i na trumnę, różańce, modlitewniki, obrazki z modlitwami.

Nasi pracownicy odznaczają się doskonałą znajomością rytuałów pogrzebowych różnych wyznań, dlatego mogą być Państwo pewni, że ceremonia żałobna zawsze przebiega tak, jak nakazuje to tradycja i jak oczekują tego Rodziny Zmarłych.

 

pogrzeby wyznaniowe